یکشنبه ۲۶ خرد ۱۳۹۸

سومین روز برگزاری جشنواره تئاتر فجر همزمان با روز جمعه بود که با استقبال مخاطبین بسیاری همراه شد. در این روز که تمام سالن های جشنواره فعال بود به نظر می رسد سالن چهارسو بیشترین مخاطب را به خود فراخواند.

تقریبا از یک ساعت قبل از آغاز اولین اجرای «تقدیربازان» صف طولانی برای حضور در سالن در مجموعه تئاتر شهر دیده شد. این بار هم «سیما تیرانداز» کارگردان این اثر مانند کارهای قبلی یک نقد اجتماعی را مطرح کرد. در این نمایش او منتقد زندگی هایی است که بدون هدف شکل می گیرد و ارتباط های نادرستی که منجر به آسیب های مختلف در جامعه می شود.

در این نمایش، تنهایی آدم‌ها به تصویر کشیده می‌شود؛ انسان‌هایی که با گرفتن تصمیم‌های اشتباه، زندگی خود را دچار مشکل می‌کنند و آن را پای تقدیر می‌گذارند. در این نمایش بازیگرانی چون نورا هاشمی، بهاره مشیری، هومن کیایی، روزبه حصاری، فرناز رهنما و یمین آتشی به خوبی از عهده نقش خود برآمدند. اجرای اول این نمایش علاقمندان به هنر نمایش تا جلوی دکور صحنه نشستند و اجرای دوم نمایش با حضور داوران جشنواره اجرا شد.

شب گذشته همچنین نمایش «کودک وحشی» کاری از فرانسه دومین روز اجرای خود را پشت سر گذاشت. تماشاخانه سنگلج شب گذشته میزبان نمایشی به نام «شیرین به روایت امروز» از کرج بود که در نوبت اجرا شد.

نمایش «کمپلکس اودیسه» کاری از آلمان دومین روز اجرای خود را تالار استاد سمندریان پشت سر گذاشت که مخاطبان را آنگونه که توقع می رود راضی نکرد. تالار استاد انتظامی خانه هنرمندان هم با نمایش «قصر» به نویسندگی و کارگردانی آرمین جوان پذیرای علاقمندان به هنر نمایش بود.

نمایش «به کفشات نگاه کن» در تالار هنر به روی صحنه رفت این نمایش در بخش مرور جشنواره حاضرشده و کارگردانی آن برعهده  حمیدرضا حاجی‌ملاحسینی است. در تالار حافظ نمایش «کابوس زنی در خواب» روی صحنه رفت که از گچساران در این جشنواره حاضر شده است.

نمایش «چهار نمایشنامه منتشر نشده از مهران صوفی» به نویسندگی و کارگردانی میلاد محمدی در دو نوبت در تالار استاد ناظرزاده کرمانی به صحنه رفت.  تماشاخانه مهر حوزه هنری با نمایش «صورت به صورت» میزبان نمایشی از کرمانشاه بود که در دو سانس اجرا شد.

تماشاخانه باران اولین اجرای خود در جشنواره سی‌و‌سوم را با نمایش «نمایشگاه لودلو» تجربه کرد متن این نمایش از لند فورد ویلسن است که در دو نوبت اجرا شد. 
شکیبا خانی
۵ بهمن ۱۳۹۳

- تمامی حقوق مطالب این سایت متعلق به ایرانین آرتیست میباشد.
- کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع مجاز بوده و الگو برداری از این قالب
فقط با اجازه ی طراح دستیار وردپرس مجاز میباشد.